نحوه ثبت شرکت در ایران به صورت گام به گام

نحوه ثبت شرکت در ایران به صورت گام به گام

نحوه ثبت شرکت در ایران به صورت گام به گام

Blog Article

شیوه تاسیس شرکت در کشور ایران به صورت گام به گام
مقدمه
ثبت شرکت در ایران یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای آغاز تجارت است. در این مقاله، به صورت جامع نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید.
انواع مختلف شرکت‌های تجاری در کشور ایراندر کشور ایران، اقسام گوناگون شرکت‌های تجاری وجود دارد که هر کدام خصوصیات و شرایط ویژه خود را دارند. در این راهنما، به معرفی مهم‌ترین انواع شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی بزرگ
یکی از انواع شرکت‌های تجاری در ایران، شرکت سهامی عام است. در این نوع شرکت، اعتبار به قسمت‌های تقسیم می‌شود و افراد می‌توانند سهم را خریداری کنند و در سود و ضرر بیزینس شریک شوند.

شرکت سهامی خاص
مدل دیگری از شرکت‌های تجاری، شرکت سهامی کوچک است. در این گونه بیزینس، اعتبار به قسمت‌های تقسیم می‌شود، اما تعداد سهامداران مشخص است و سهم قابل معامله در بازار سهام نمی‌باشند.

شرکت با مسئولیت محدود
شرکت با مسئولیت محدود، گونه دیگری از شرکت‌های کسب و کار در ایران است. در این نوع بیزینس، مسئولیت‌ها شرکا به میزان سرمایه وارد شده در شرکت محدود می‌شود و سهامداران در صورت دیون بیزینس، فقط به مقدار اعتبار وارد شده به شرکت مسئول خواهند بود.

شرکت تضامنی و همبسته
شرکت تضامنی یکی از شرکت‌های کسب و کار هست که در آن، تعهد سهامداران به اندازه همه قروض شرکت می‌باشد. در این مدل بیزینس، هر یک از سهامداران مسئولیت‌ها بی‌پایانی در قبال دیون شرکت دارند.

شرکت نسبتی
شرکت نسبتی مدل دیگری از شرکت‌های بازرگانی است که در این نوع، تعهد سهامداران به میزان سهم الشرکه هر کدام در کسب و کار بسته به به تمام قروض بیزینس محدود می‌شود.

شرکت تعاون
شرکت تعاون یکی از گونه‌های شرکت‌های تجاری است که با هدف تامین نیازهای شرکا و افزایش وضعیت مالی آنها تاسیس می‌شود. در این مدل شرکت، سود و ضرر به اندازه سهم الشرکه سهامداران تقسیم می‌شود.

خاتمه
در این مطلب، با انواع مختلف شرکت‌های کسب و کار در ایران شناخت پیدا کردیم. هر نوع از این شرکت‌ها ویژگی‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند که بسته به نیازها و هدف‌ها می‌توانید شرکت مورد نظر خود را برگزینید.


مرحله اول: انتخاب نام شرکت
اولین مرحله در روند ثبت شرکت، تعیین یک نام برای کسب و کار است. نام بیزینس باید منحصر به فرد باشد و با نام‌های دیگر متمایز باشد.

مرحله دوم: تدوین اساسنامه
در این قسمت، باید اساسنامه شرکت خود را تنظیم کنید. این سند شامل جزئیات اعضا، نوع فعالیت، سرمایه اولیه و موارد دیگر است.

گام سوم: ثبت در سیستم دولتی
بعد از تنظیم اساسنامه، باید اطلاعات شرکت را در سیستم دولتی به ثبت برسانید. برای این منظور، باید به وبسایت رسمی سازمان ثبت مراجعه کنید.

مرحله چهارم: گرفتن مجوزهای مورد نیاز
با توجه به نوع کسب و کار کسب و کار، ممکن است نیاز به دریافت مجوزهای گوناگون از ادارات مختلف داشته باشید. مجوزها شامل مجوزهای بهداشتی، مجوز محیط زیست و مجوزهای فنی می‌شود.

گام پنجم: باز کردن حساب بانکی
گام نهایی، افتتاح یک حساب بانکی به نام بیزینس است. این حساب بانکی برای معاملات مالی و مدیریت مالی کسب و کار ضروری است.

نتیجه‌گیری
تاسیس شرکت در ایران با توجه به مراحل فوق ممکن است. آرزو می‌کنیم این مطلب برای شما کارآمد باشد و بتوانید کسب و کار خود را به سهولت راه‌اندازی کنید.

منبع : ثبت شرکتها

Report this page